iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotsmaksule piir – mõistlik mõte

Sotsmaksule piir – mõistlik mõte

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus on välja tulnud võrdlemisi huvipakkuva mõttega - seada sotsiaalmaksu summale ühe töötaja pealt ülempiir. Sellega tekiks tööandjal väike leevendus, palgates kõrgepalgalisi töötajaid.

Oleme toimetuses seisukohal, et teatud juhtumitel, näiteks välismaalase puhul, kes töötab Eestis tähtajalise töölepinguga, oleks selline erand põhjendatud. Et palgatakse näiteks Khalid, kes saab superhead palka, leiutab aga see-eest aastaga Eesti Nokia, ja et töö tehtud, lahkub Eestist. Kui sotsiaalmaks laksab täie rauaga, jääks Khalid võib-olla palkamata ja seepärast rahvale õnn toomata ning Eesti põlv uueks loomata.

Tehniliselt oleks tähtis välja selgitada, kas töötaja, kelle palgalt tööandja täies ulatuses sotsiaalmaksu ei maksa, jääb tulevikus Eesti sotsiaalseid hüvesid tarbima või mitte. See ei tohiks ju väga keeruline olla. Kui ta ei jää tarbima, siis tegelikult on kogu tema palgalt makstud sotsiaalmaks läinud "solidaarseks heategevuseks" - konkreetne töötaja ei jõua siin töötamise aja jooksul midagi vastu saada ja ka tööandja on maksnud justkui tühja. Ses mõttes oleks osaline sotsiaalmaks kompromiss äärmuste vahel.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3979/arv_juhtkiri.html Loe ka Äripäeav.ee-st: Stalnuhhin: reformistidel ei ole peaga kõik korras: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=edc2a017-29c1-41dd-9979-3361c81e8eed Loe ka Äripäev.ee-st: Gräzin soovitab Iirimaa varianti: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=6ec120d7-68ab-4b41-a08b-a927e559ece0 Sotsiaalmaksule ülempiiri seadmine on eesmärgina ka Eesti Maksumaksjate Liidu maksuplatvormis. Vt maksuplatvormi siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus