iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotsiaalministeerium parandab vana viga

Sotsiaalministeerium parandab vana viga

Rubriik: Postimees

Priit Rajalo kirjutab Postimehes, et Sotsiaalministeeriumis on koostamisel üsna tavatu määrus, millega tahetakse oma aastataguse vea parandamiseks viia ühe ravimi – röntgenkontrastainete – käibemaks tagasiulatuvalt praeguselt 18 protsendilt viiele.

Kontrastaineid kasutavad kõik röntgenikabinetid. Lihtsustatult öeldes toimib see ravim nii, et seda süstitakse patsiendi verre, et röntgenipildis muutuks uuritav piirkond nähtavaks. Mullu müüsid ravimifirmad kontrastaineid enam kui 30 miljoni krooni eest.

Möödunud aastal kehtestas sotsiaalminister Euroopa Liidu nõudmisel määruse, kus olid loetletud kaubad ja teenused, millele võib kohaldada vähendatud käibemaksumäära ning eraldi on loetletud ravimid, mille käibemaks jäi tänavu 1. jaanuarist endiselt viiele protsendile. Kontrastaineid selles nimekirjas enam polnud. Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna peaspetsialist Tiina Rikk selgitas, et ravimiseaduse mõistes on röntgenkontrastaine puhul tegemist küll ravimiga, kuid haigus diagnoositakse meditsiiniseadmega.

Seepärast kontrastained esimese hooga meditsiinitehnika alla ka liigitusid. Siiski mööndakse kirjas, et kontrastainete väiksema käibemaksumääraga ravimite loetelust väljajäämise taga on ka teatud inimlik eksitus. Maksuameti maksude osakonna juhataja Aule Kindsigo nentis, et maksumuudatuste tegemine tagantjärele pole tavaline, kuid selliseid juhuseid on ette tulnud varemgi ning lisas, et käbemaksuseaduses on toodud selgitus, kuidas enammakstud käibemaksu tagasi arvutada. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/121107/esileht/siseuudised/294848.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus