iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sotsiaalmaksu kuumäär tõuseb

Sotsiaalmaksu kuumäär tõuseb

Rubriik: Äripäev

Äripäeva arvamusrubriigis vastab EML juhatuse esimees Ivo Raudjärv Äripäeva küsimustele sotsiaalmaksu miinimummäära tõstmise kohta.

Miks Eesti Maksumaksjate Liit on vastu kavatsusele suurendada sotsiaalmaksu maksmise aluseks olevat kuumäära? Kuumäära tõstmine tekitab suurele hulgale isikutele lisakulusid ning nende õigusi ja huve ei tohi ignoreerida. Kuumäär oli aastaid 700 krooni ning see kahekordistus tänavu. Sotsiaalmaksuseaduse muudatus näeb aga ette sotsiaalmaksu miinimumkohustuse jätkuva suurenemise aastatel 2008 ja 2009.

Seega toimub varasemaga võrreldes üsna järsk tõus. Tööjõuturu praeguses olukorras on oluline toetada nn riskigruppide (kodust last kasvatavad vanemad, õppurid, halva tervisega isikud, töötud, vanglast vabanenud jne) tööhõivet, mis tähendab eelkõige osalise tööajaga töökohtade loomist või iseseisva ettevõtluse alustamist. Alustavale ettevõtjale võib sotsiaalmaksu koormus olla piisav põhjust tööst või ettevõtlusest loobumiseks ning sotsiaalabi saajate rüppe naasmiseks. See tooks riigile nii materiaalselt kui ka moraalselt kahju.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3420/arv_kysitlus_342001.html Loe ka EML pressiteadet „Järsk sotsiaalmaksu tõus takistaks uute töökohtade loomist“.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus