iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Soomes kallineb alkohol veelgi. Restoranipidaja: see tekitab inimestes tahtmist juua kodus üksinda, mitte seltskonnaga

Soomes kallineb alkohol veelgi. Restoranipidaja: see tekitab inimestes tahtmist juua kodus üksinda, mitte seltskonnaga

Rubriik: Delfi

Soome valitsuse kavandatavad alkoholimaksumuudatused tabasid restorane raskel ajal, sest paljud neist on hädas juba praegu. Kogenud restoranipidaja hinnangul tähendab see kogu restoranitööstuse jaoks pankrotilainet, vahendab Helsingin Sanomat.

Soome restoranipidaja Pekka Terävä juhib Helsingis Michelini tärniga pärjatud restorani Olo ning ka restorane Emo ja Brasa.

Hädas restoranitööstust võivad tulevikus ees oodata veelgi keerulisemad ajad, sest Soome valitsus kavandab muudatusi alkoholimaksus. Rahandusministeeriumi ettepaneku kohaselt tõstetaks alkoholisisaldusega veinide maksu üle 5,5 protsendi ja muude kääritatud jookide alkoholimaksu ligikaudu 8,3 protsenti.

Nn vahetoodete – näiteks kangendatud veinide – maksu tõstetaks keskmiselt 12,7 protsenti. Kangete alkohoolsete jookide, long drink’ide ja muude etüülalkoholi baasil valmistatud segujookide maksud tõuseksid keskmiselt 8,8 protsenti. Seadus jõustub 2024. aasta jaanuaris.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120241294/soomes-kallineb-alkohol-veelgi-restoranipidaja-see-tekitab-inimestes-tahtmist-juua-kodus-uksinda-mitte-seltskonnaga

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus