iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Soome-Vene vägikaikavedu puutollide pärast ei lõppe

Soome-Vene vägikaikavedu puutollide pärast ei lõppe

Rubriik: Postimees

Karin Volmer kirjutab Postimehes, et kui poleks olnud väliskaubandusministri jonni, oleks Venemaa jätnud puidumaksud kümnekordistamata, väidab Soome ajakirjandus.

Läbirääkimisi juhtinud väliskaubandus- ja arenguminister Paavo Väyrynen on sellised väited ümber lükanud, sõnades, et Soome puidutööstusele elutähtsat toorainet eksportiv Venemaa polnud valmis eraldi kokkuleppeks üksnes ka edasiste madalate kasepuu tollitariifide osas, mis on Soome puidutööstusele kõige olulisem, ja nõudis ühist lepet kõigi puiduliikide jaoks. «Ja loomulikult ei saanud Euroopa Komisjon, Soome tööstus ega välisministeerium sellega nõustuda,» teatas Väyrynen YLE uudisteportaalile. YLE andmeil oli aga just Venemaa valmis eraldi kokkuleppeks kasepuu osas ning jäi ootama nõusolekut Soomelt, kes läks välja täismajale ning nõudis ühtset tollimaksumäära. Nüüd ei anna Venemaa puutollide küsimuses enam alla.

Möödunud nädalal pidas Soome väliskaubandusminister Väyrynen Venemaa majandusministri Elvira Nabjullinaga läbirääkimisi, mis osutusid jälle tulutuks. Vastuseks venelaste jäikusele käis Soome väliskaubandusminister välja plaan hakata Soome puidutöösturitele maksma nn tollikompensatsiooni. Viimase rahastamisallikaks oleks aga eelmisel kuul välja käidud riigipoolsed sanktsioonid Venemaa veokijuhtidele, kes peaksid Soomele hakkama läbisõidumaksu tasuma. Tollitoetuse maksmine vajab aga rakendamiseks Euroopa Liidu nõusolekut.

Väyryneni sõnul suhtus ELi kaubandusvolinik Peter Mandelson ideesse positiivselt, kirjutas Helsingin Sanomat. Tollikompensatsiooni rakendamine eeldab aga kaubanduskomisjoni sõnul põhjalikku arutelu, mida pole aga veel isegi mitte alustatud, sest Soome pole esitanud ametlikku ettepanekut. Kiirustada aga Mandelsoni sõnul ei tohi, sest samalaadset otsust pole varasemalt kunagi rakendatud. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=21106Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus