iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Soome maksuamet hakkab ehitusettevõtteid pigistama

Soome maksuamet hakkab ehitusettevõtteid pigistama

Rubriik: Postimees

Postimees kirjutab, et Soome maksuamet otsustas ehitusala järgmisest aastast alates neljaks aastaks eriti tõhusa kontrolli alla võtta. Eri hinnangutel liigub ehitusalal ligi 400 miljonit eurot «musta» raha, vahendas Iisalmen Sanomat.Igal aastal hakkavad maksuametnikud kontrollima sadu ettevõtteid. Kokku on ehitusala ettevõtteid Soomes 50 000.

Petuskeem on rahandusministeeriumi projektijuhi Markku Hirvoneni sõnul kontrollijaile juba tuttav.«Ehitusfirmal on «mustad» töötajad, kelle palk ei ole raamatupidamises kirjas. Arved ostetakse teiselt firmalt, mis ongi asutatud vaid selleks, et kellelegi alltöövõtu eest maksta.

Need arved makstakse sellele teisele firmale, aga raha võetakse pangaautomaadist sularahana välja, et ehitajatele ja ka firma juhtkonnale maksta,» kirjeldas Hirvonen.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/040807/esileht/majandus/275539.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus