iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Soome käibemaksutõus ähvardab kaasa tuua suure segaduse. „Pean kaaluma poe sulgemist“

Soome käibemaksutõus ähvardab kaasa tuua suure segaduse. „Pean kaaluma poe sulgemist“

Rubriik: Delfi

Paljudel ettevõtetel on vanad kassasüsteemid, mis uut käibemaksumäära ei toeta. Kohalik jahi- ja kalapoe omanik kaalub seetõttu koguni oma äri sulgemist, kirjutab Iltalehti.

„Nüüd, kui olen üle 70 aasta vana ja käive on väike, pole mul huvi 6000–7000 eurot uude kassasüsteemi investeerida. Võimalik, et pean firma sulgema,“ tõdes jahi- ja kalapoe omanik.

Nimelt tõstab Soome valitsus alates 1. septembrist käibemaksu seniselt 24%-lt 25,5%-ni. Paljudel ettevõtjatel on aga vanad kassasüsteemid, mis komakohti ei arvuta. Ka 25 või 26 protsendi kasutamine ei ole aga paraku nende jaoks variant. Soome maksuamet kinnitas, et müüja peab kasutama kehtivat üldist maksumäära ehk koguda rohkem või vähem käibemaksu.

Soome ühe finantsjuhtimise ettevõtte esindaja Janne Fredmanni hinnangul elavad mikroettevõtted arveldussüsteemi reformi tõenäoliselt kergemini üle kui suuremad ettevõtted. „Kui me räägime paarisaja töötajaga või isegi suuremast ettevõttest, siis on päris karm, kui süsteem komakohti ei loe. Suurematel ettevõtetel pole aga garanteeritud, et neil sügiseks uus süsteem ostetud ja kasutusel on,“ tõdes ta. Seega kinnitab temagi asjaolu, et osad ettevõtted on sunnitud vana süsteemi uue arveldusüsteemi vastu vahetama.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120303502/soome-kaibemaksutous-ahvardab-kaasa-tuua-suure-segaduse-pean-kaaluma-poe-sulgemist

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus