iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Soome juuksuri maksukoorem kergeneb

Soome juuksuri maksukoorem kergeneb

Rubriik: Äripäev

22. veebruari Äripäevas kirjutab Sirje Rank, et Eesti juuksurite soomlastest klientuur võib mõnevõrra kokku kuivada, kui Soome otsustab alandada osa nn tööjõumahukate teenuste käibemaksu.

Võimalus tekkis veebruari alguses, kui ELi rahandusministrid said pika vaidlemise peale kokkuleppele tööjõumahukate teenuste käibemaksusoodustuse pikendamises aastani 2010.Kompromissi järgi võivad kõik liikmesriigid valida viie teenusegrupi hulgast kaks, kus ajutiselt rakendada madalamat käibemaksumäära kui ELi üldkehtiv miinimum - 15%. Need on: pisiparandused, remonditööd, juuksuriteenused, koristustööd ning kodune hoolekanne (sh põetamine). Soov tuleb Brüsselisse teada anda märtsi jooksul.

Eesti seda võimalust kasutada ei kavatse. "Rahandusministeerium ei toeta täiendavalt ühegi käibemaksusoodustuse kehtestamist," ütles eile rahandusminister Aivar Sõerd. "Kehtivad käibemaksusoodustused tuleb kriitiliselt üle vaadata ning kaotada need, mis ennast ei õigusta," jätkas ta. Sõerdi sõnul oli Eesti ELi käibemaksuvaidluses üks väheseid riike, kes oli tööjõumahukate teenuste vähendatud käibemaksumäära vastu.

Üldise kompromissi huvides siiski nõustuti. "Üks argument, mida ma nõukogus selles käibemaksualases vaidluses esitasin, oli see, et erandite lubamisel tekib siseriiklik surve nende erandite sisseviimiseks, mistõttu on raske vastu seista huvigruppide survele," ütles Sõerd.Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3139/uud_uudidx_313902.html või 22. veebruari Äripäevast lk 7.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus