iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Soome ärieliit vaidles maksumudelite üle

Soome ärieliit vaidles maksumudelite üle

Rubriik: Äripäev

29.08.06 Äripäevas annab Liis Kängsepp ülevaate eile Tallinnas Kumus toimunud konverentsist, kus Soome ärieliit arutas, mida võiksid põhjanaabrid meie kiirest arengust õppida, vaieldes erinevate maksumudelite üle.

Mingeid väga konkreetseid uusi ideid päev ei toonud, palju räägiti tööjõu voolamisest Eestist Soome ning meie maksusüsteemist ja selle võimalikust ülevõtmisest. Soome peaministri Matti Vanhaneni sõnul peab aga rahva enamus maksusüsteemi toetama. "Eestis toetavad inimesed ühtlast maksustamist, kuid Soomes arvavad paljud, et astmeline tulumaks on õiglane," rääkis Vanhanen. "Soomlased tunnistavad, et meil on kõrge sotsiaalne kindlustatus ning nad on valmis seda süsteemi toetama." Peaminister Andrus Ansip tõi välja, et kuigi Eestis pole kõik kaugeltki nii hästi, et võiksime teisi riike õpetama hakata, võime olla uhked oma maksusüsteemi üle.

"Tänu sellele maksusüsteemile meie majandus praegu õilmitsebki," sõnas Ansip. "Ma ei ütle, et see on parim süsteem, kuid see toimib Eestis, ja oma kogemusi jagame teiste riikidega hea meelega." Investor Joakim Helenius juhtis tähelepanu sellele, et Eesti ei tohiks mitte mingil juhul üle võtta Soome heaoluühiskonna mudelit. "Kui Soomes peab majandus toetama riiki, siis Eestis peab riik toetama majandust," rääkis Helenius, kes tunnistas, et on juba Soomest Tallinna inimesi tööle võtnud - palgavahe pole enam nii suur ning Eestis võib töötaja väiksema brutopalgaga tegelikult netos sama palju palka saada kui Soomes, sest siin on maksud väiksemad. Vt täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3327/uud_uudidx_332707.html Paberväljaandes lk 8.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus