iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sõerd: tulumaksuseaduse muutmisega tehti tühja tööd

Sõerd: tulumaksuseaduse muutmisega tehti tühja tööd

Rubriik: Äripäev

Liis Kängsepp kirjutab aripaev.ee-s sellest, et endise rahandusministri Aivar Sõerdi hinnangul tehti tulumaksuseaduse muutmisega tühja tööd, kuna tänaseks on Euroopa kohtupraktika ema-tütarühingu direktiivi küsimustes muutunud.

Sõerdi sõnul oli märtsis vastuvõetud tulumaksuseaduse muudatuste eesmärgiks viia meie tulumaksuseadus kooskõlla ema-tütarühingudirektiiviga. „Tunnustatud maksuekspert Erki Uustalu kirjutas juuli algul Äripäevas, et Euroopa Kohus tegi oma seisukohtades kannapöörde, kinnitades kaudselt, et ka kehtiv tulumaksuseadus ei pruugi direktiiviga vastuolus olla,“ viitas Sõerd."26. juunil tegi Euroopa Kohus lahendi Burda GmbH vs Saksamaa, kus kohus võttis selgelt varasemale kohtupraktikale vastupidise seisukoha, võrreldes Kreeka kohtulahendiga, kinnitades, et kasumi jaotamise maksustamine tütarühingu tasemel siiski ei kujuta endast tulumaksu kinnipidamist, mistõttu ei ole see ka direktiiviga vastuolus,“ selgitas Sõerd, „arvestades muutunud kohtupraktikaga on 26. märtsi tulumaksuseaduse muudatused osutunud tarbetuks.

See on väga tähtis – meie tulumaksusüsteem pole enam vastuolus Euroopa Liidu direktiiviga ja seaduse muutmisel on tehtud tühja tööd."Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=ec11919f-b3bc-4afe-b4bd-1aa6396c7621&ref=lastadd

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus