iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sõerd ei pea aktsiiside kiiret tõusu võimalikuks

Sõerd ei pea aktsiiside kiiret tõusu võimalikuks

Rubriik: Postimees

28.08.06 Postimehes kirjutab Kaire Uusen , et kuigi Rahvusvaheline Valuutafond IMF soovitas Eestil aktsiise tõsta, ei usu rahandusminister Aivar Sõerd, et seda oleks võimalik kiiresti teha.

IMFi esindajad esitasid reedel oma kümme päeva kestnud missiooni lõppedes esialgse kokkuvõtte Eesti majanduspoliitilisest olukorrast, milles rõhutati vajadust säilitada tugev eelarvepositsioon, mis põhineb kulutuste piiramisel. Teiseks soovitas IMF võimalikult kiiresti alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiise tõsta, sest selle mõju inflatsioonile oleks siis kõige suurem ajal, kui eurole üleminek on nagunii Eestile kättesaamatu. Rahandusminister Sõerd ütles, et kuigi IMFi soovitusi võetakse tõsiselt ja kaalutakse igat pidi, ei pea ta tõenäoliseks, et kiiret aktsiiside tõstmist oleks oodata. «Me mängime kõik mudelid kõigepealt läbi ja juba oleme seda teinudki,» märkis Sõerd, kes rõhutas, et tubakaaktsiisi puhul on mahajäämus euroliidu miinimumtasemest kahekordne.

«Seepärast ei ma pea põhjendatuks viia aktsiisimäär kohe ELi miinimumtasemele,» selgitas ta. Sõerdi sõnul tekitab aktsiiside tõstmise puhul probleeme ka maksumaksja nn õiguslik ootus, samuti tuleb aktsiiside tõstmisega seonduvat arutada opositsiooniparteidega. «Seda ei saa kergekäeliselt otsustada,» lisas ta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/280806/esileht/majandus/215107.php Varem ATKAS-ses tehtud muudatuste kohta, mis küll hiljem ära muudeti, kuid millega algselt plaaniti kiirendada aktsiisimäärade tõusu, vt EML seisukohta siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus