iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Siseministeerium seoks tasumata trahvid tulumaksu tagastamisega

Siseministeerium seoks tasumata trahvid tulumaksu tagastamisega

Rubriik: Postimees

Postimees Online kirjutab, et Siseministeerium näeb politsei poolt määratud trahvide paremaks laekumiseks ühe lahendusena maksmata trahvide tasumise sidumist tulumaksu tagastamisega, mitte rahatrahvi asendamist arestiga.

Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Marek Helmi sõnul pole aresti kohaldamine maksmata trahvi tasumiseks ei lahendus, vahendas siseministeeriumi avalike suhete osakond. «Juba praeguseks on asenduskaristusi määratud nii palju, et arestimajades on mitmekuused järjekorrad,“ ütles Helm. Samuti ei oleks võlguolijate arestimine riigi jaoks mõistlik, kuna asendusaresti mõistmisel tasutakse täitekulud riigi poolt politsei eelarvest. «See tähendab, et trahvi tasub kaudselt korralikult makse maksev kodanik,» viitas Helm.

Pigem näeks asekantsler probleemi osalist lahendust maksmata trahvide sidumises füüsilistele isikutele tulumaksu tagastamisega, kuna praktikas on juba olemas hea näide, kus maamaksuvõlglased saavad tulumaksust tagasi ainult selle osa, mis jääb järgi pärast võla sissenõudmist maksu- ja tolliameti poolt. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/280607/esileht/siseuudised/269155.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus