iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Sinu ja minu suhkrutrahv

Sinu ja minu suhkrutrahv

Rubriik: Delfi

Euroopa Liit määras Eestile suhkrutrahviks lausa astronoomilise summa, mis tuleb kinni maksta suuresti meil, maksumaksjail. Eesti on suhkruvarude asjus, nagu selgub, kordades suurem süüdlane kui saatusekaaslased Küpros, Läti, Malta ja Slovakkia.

Kuigi suhkrutrahvi tulek on teada juba pikemat aega, puudub Eesti riigil üheselt mõistetav seisukoht, kuidas ettevõtetelt enne euroliiduga ühinemist soetatud suhkru laovarude eest trahvi sisse nõuda. Näiteks määras maksu- ja tolliamet liigsete laovarude eest küll AS-ile Kalev trahvi, kuid firma vaidlustas selle ja võitis kohtus. Maksuamet on kehtetuks tunnistanud ka osa teistele ettevõtetele määratud trahve.

Kuigi riik leiab, et suhkruga spekuleerinud firmasid tuleb karistada, jäävad tal käed selle elluviimise tarvis lühikeseks. Mehhanism on puudulik ja kui see ka tagantjärele kehtestatakse, muutub raha kättesaamine ettevõtetelt utoopiliseks. Niisiis võetakse suhkrutrahvi raha eeldatavasti suuremalt jaolt ikkagi maksumaksja taskust. Poliitikud on suhkrutrahvi süüd pidevalt üksteise kaela ajanud ning jääb mulje, justkui vastutajaid polekski.

Nagu oleks suhkrutrahv midagi Euroopa Liitu astumisega paratamatult kaasnevat, justkui oleks tegu force major’iga — umbes nagu enneolematult kuri ilm või mõni muu loodusõnnetus. Nii see siiski pole. Suhkrutrahvi põhjustas poliitikute hoolimatus ja minnalaskmine, mille eest tuleb vastust anda varem või hiljem. Üksteise süüdistamine suhkrutrahvis ja selle üüratus suuruses saab eeldatavasti üheks valimisvõitluse teemaks.Täpsemalt loe siit: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=14312705Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus