iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Silmapiiril negatiivne eelarve vol. 2

Silmapiiril negatiivne eelarve vol. 2

Rubriik: Äripäev

Raivo Sormunen kirjutab Äripäevas, et aprillis veeresid maksukroonid endiselt vaevaliselt eelarvekaukasse, mistõttu valitsuse alles pool kuud tagasi kokku lepitud eelarvekärbe ei pruugi jääda sel aastal viimaseks.

Maksude laekumine on olnud selle aasta esimese nelja kuuga kõigest 8% suurem kui aasta eest, kusjuures aprillis laekus maksukroone riigi eelarvesse vaid 5% enam kui aasta tagasi. Juhul kui maksutulu laekumise kiirus püsib aasta lõpuni sama kui aasta esimesel neljal kuul, laekuks maksukroone 6 miljardit vähem, kui seda nägi ette algne 2008. aasta eelarve. See on täpselt võrdne summaga, mis hiljuti riigi tulubaasist maha arvati.

Maksude kogumine on kängunud hoolimata sellest, et sotsiaalmaksu laekumine on suutnud siiani püsida veel tugevana. Riigikogu IRLi fraktsiooni liige Taavi Veskimägi arvab, et tulu- ja sotsiaalmaksu laekumise vähenemine hakkab n-ö teise ringi efektina meieni alles jõudma ning seetõttu on uus negatiivne lisaeelarve täitsa võimalik. Sellega on päri ka endine rahandusminister Aivar Sõerd ja riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Ain Seppik. Kui maksutulude kasvutempo püsib aasta lõpuni sarnane aprilliga ja tulu- ja sotsiaalmaksu laekumise tempo ei vähene, siis jääks aga riik isegi negatiivse lisaeelarvega vähemalt 2 miljardi krooniga miinusesse.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3945/uud_uudidx_394510.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus