iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Sifiga seotud firma arvevabriku klient

Sifiga seotud firma arvevabriku klient

Rubriik: Äripäev

Gert D. Hankewitz kirjutab Äripäevas, et maksuameti uuritav Palermo Grupp, mis kolme aasta jooksul lüpsis Eesti riiki 30 miljoni krooniga, müüs teiste seas kaupa ka Endel Sifi osalusega N-Terminaal Hulgile, Lukoilile ning soomlaste Kuusakoskile.

Eile tulid Eesti Ekspressi vahendusel teatavaks kolm firmat, mis ostsid kolme aasta jooksul kaupu politsei poolt tagaotsitava Dim Lucky arvevabrikult nimega Palermo Grupp. See firma on juba mõnda aega olnud ka maksuameti uurimise all. Kuigi kokku on juhtumiga seotud ettevõtteid kahekümne ringis, on avalikkusele praegu teada nende seast kolm: kütusefirma Lukoil, soomlastele kuuluv metallikäitlusfirma Kuusakoski (endine EMEX) ning ärimees Endel Sifi osalusega kaubandusfirma N-Terminaal Hulgi.

Prokuratuur ei soovinud eile kinnitada ühegi ettevõtte seotust maksupettusega, kuivõrd uurimine kestab. Prokurör Stella Veber sõnas, et kohtueelsel uurimisel on selgunud, et kahtlustatav Lucky juhtis n-ö arvevabrikute tegevust ja ta on tagaotsitav. Enamik fiktiivsetest tehingutest olid seotud kütusega, kuid olid ka mõned üksikud ehitusteenused ja muud teenused ning kaubad. Maksupettuse skeemis kasutati mitmeid varifirmasid ja eraisikuid.

Kriminaalasjas riigile tekitatud kahju on esialgsetel andmetel üle 30 miljoni krooni. Kriminaalasja menetleb maksu- ja tolliameti uurimisosakond. Kokku 20 tegutsevat ettevõtet kajastasid oma raamatupidamises variettevõtete nimelt esitatud fiktiivseid arveid, mis sisaldavad kaupade ja teenuste soetamist, mida tegelikkuses ei toimunud. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3344/uud_uudidx_334405.htmlMaksupettuste eri tahkude kohta vt ka: http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=293Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus