iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Siduvate eelotsuste eelnõu

Siduvate eelotsuste eelnõu

Rubriik: Rahandusministeerium

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile maksukorralduse seaduse muutmise eelnõu, millega saab võimalikuks maksuhalduri siduvate eelotsuste tegemine.

”Maksuhalduri jaoks siduvad eelotsused annavad maksukohuslasele suurema kindluse tulevikus sooritatavate tehingute maksustamise osas,” selgitas rahandusminister Aivar Sõerd seadusemuutuste vajadust. ”Eelotsust saab taotleda mistahes riikliku maksuga maksustamise osas.” Taotlusele kehtivad küllaltki põhjalikud nõuded, et välistada läbimõtlemata taotluste esitamine ning anda maksuhaldurile samuti kindlus, et eelotsus on õigustatud. See soodustab maksumaksja eneseanalüüsi ja vähenevad vaidlused maksuhalduriga. Pealiskaudse taotluse puhul on maksuhalduril õigus eelostust mitte anda, samuti ka juhul, kui isikul ei ole selget soovi sooritada taotluses kirjeldatud tehingut.

Maksuhalduri sõela ei läbi ka need taotlused, mille eesmärk on maksudest kõrvale hoidumine. Muudatuste abil korrastatakse samuti maksukohustuslaste registrit, kõrvaldatakse seadusest vastuolud ning vähendatakse maksuhalduri halduskoormust. Maksukohustuslaste registri korrastamise eesmärgil pannakse paika, millistel alustel saab ettevõtlusega mitte tegelevat füüsilisest isikust ettevõtjat registrist kustutada. Eelnõuga kõrvaldatakse ka seaduselünk, mis seni on võimaldanud füüsilisel isikul otsustada maksukohustuse aegumise üle.

Olukord, kus maksusumma määramise aegumine on seatud sõltuvusse maksukohuslase tahtest, ei ole kooskõlas maksuõiguse kui avaliku õiguse üldiste põhimõtetega. Eelnõu annab võimaluse kiirendada maksude sissenõudmist asjades, kus isik on tahtlikult põhjustanud oma maksejõuetuse, mille tõttu on ette näha, et maksuhalduri või kohtutäituri töö maksuvõla sissenõudmisel ei anna tulemusi. Kui isik hävitab, peidab või raiskab oma vara või teeb raskeid juhtimisvigu, mille tagajärjel ta on muutunud maksejõuetuks või on muul viisil tahtlikult põhjustanud oma maksejõuetuse, võib maksuhaldur esitada pankrotiavalduse ega pea eelnevalt tegema täitetoiminguid. Vt pressiteadet: http://www.fin.ee/?id=75823 Vt seaduseelnõud ja seletuskirja e-õiguses: http://eoigus.just.ee/?act=10&subact=1&ESILEHT_W=161823Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus