iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Siduv eelotsus toob rahuliku une

Siduv eelotsus toob rahuliku une

Rubriik: Äripäev

Tänase Äripäeva juhtkirjas kommenteeritakse hiljutist maksukorralduse seaduse muudatust: alates järgmise aasta algusest saab maksu- ja tolliametilt tellida siduva eelotsuse mingi tulevikutoimingu või toimingute kogumi kohta - kas tuleb toimingult tulumaksu maksta või mitte. Ka varem võis maksuametiga konsulteerida, aga nende konsultatsioonide tulemus polnud kahjuks maksuametile endale siduv.

"Leiame, et maksu- ja tolliameti poolt kindlalt piiritletud omadustega toote või teenuse väljatöötamine on iseenesest positiivne samm - kes tahab oma maksuasjades pea sajaprotsendilist kindlust, sellel on varsti see võimalus olemas. Tunnustame maksu- ja tolliameti tootearendust, mis püüab maksimaalselt arvestada maksumaksja soove, ennetab tema hirme, peab konstruktiivset dialoogi. Tõsi, eelotsusel on oma letihind - riigilõiv füüsilisele isikule on 3000 ja ülejäänutele 12 000 krooni -, mis ei ole just vähe.

Sellega võib aga maksuamet püüda peatada avalduste tulva, mis muidu järgneks. Iga kodanik võiks muidu nõu küsida, näiteks kas garaaži või korteribroneeringu müümisel tuleks maksta tulumaksu või mitte."Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3526/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus