iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Sester: autode käibemaksuseadusega peab aja maha võtma

Sester: autode käibemaksuseadusega peab aja maha võtma

Rubriik: Muud

IRLi riigikogu fraktsioon teeb ettepaneku katkestada firmaautode käibemaksu eelnõu, et pidada sisulisi läbirääkimised ettevõtlusorganisatsioonidega ja ära oodata Euroopa Komisjoni otsus vastavate muudatuste sisseviimise lubamise osas.

„Tegemist on ligi 50 miljoni euro suuruse maksutõusuga. Ettevõtjad on pandud fakti ette, et neilt kärbitakse autode soetuse ja kasutuse maksusoodustusi, kuid sisulist arutelu ettevõtlusorganisatsioonidega pole toimunud,“ rääkis Sven Sester. „Teine probleem on selles, et Rahandusministeerium pole saanud Euroopa komisjonilt käibemaksu erisuse luba. Kuna küsimusi on täna selgelt rohkem kui vastuseid, tuleks eelnõu menetlemisel aeg maga võtta, mitte hakata riigikassa täitmise eesmärgil iga hinna eest eelnõud kiirkorras läbi suruma,“ ütles Sester.

Sesteri sõnul väljendasid ettevõtlusorganisatsioonid eilsel Rahanduskomisjoni ümarlaual soovi pidada läbirääkimisi Rahandusministeeriumiga ja seda peaks Sesteri hinnangul ministeerium neile võimaldama. „Tegemist on lühikese aja jooksul juba teise eelnõuga, millega valitsus soovib tõsta ettevõtjate koormust kümneid miljoneid eurosid. Koos nn. käibedeklaratsioonide seadusega plaanitakse ettevõtjaid täiendavalt koormata ligi 100 miljoni euroga,“ rääkis Sester.Pressiteade: http://www.riigikogu.ee/index.php?id=179477Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus