iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Septembri MaksuMaksjas pikemalt Euroopa Stabiilsusmehhanismist

Septembri MaksuMaksjas pikemalt Euroopa Stabiilsusmehhanismist

Rubriik: EML

Viimasel ajal on palju vaieldud stabiilsusmehhanismi teemadel ning neid on paslik ka MaksuMaksja veergudel kajastada. Maksumaksjate liit jääb äraootavale seisukohale, tuues lugejateni nii poolt- kui vastuargumente.

EML jurist Hiie Marrandi annab ülevaate, millega nimelt on Eesti riik end sidunud ESM-iga liitudes ning mida võiks see tulevikus tähendada. ESM arvulisele poolele heidab valgust EML juhatuse liige Lasse Lehis. LHV portfellihaldur Joel Kukemelk annab oma artiklis vastuse kõige segadamini tekkivatele küsimustele ESM kohta.

Nüüdseks kehtivad varasemaga võrreldes oluliselt madalamad riigilõivu määrad. Lasse Lehis toob aga välja, et kõrge riigilõiv ei pruugi olla sugugi ainus või peamine kohtusse pöördumise takistus — advokaatidele või muudele õigusnõustajatele tehtud kulud on tihti palju suuremad kui riigilõiv. Samas nende kulude väljamõistmine protsessi kaotanud vastaspoolelt ei pruugi vähemalt haldusasjades olla üldsegi nii lihtne kui esialgu tundub. MaksuMaksja tutvustab kahte maksuküsimust, mille lahendamiseks pöörduti abi saamiseks õiguskantsleri poole.

Ühel juhul kahtlustas Riigikogu liige, et Maksu- ja Tolliamet jagab eksitavat teavet selle kohta, millal tuleb põllumajandustoetuselt maksta tulumaksu ja millal mitte. Teisel juhul aga kaevati tulumaksuseaduse sätte kohta, mis kohtleb erinevalt suuri ja väikeseid aktsionäre, et vältida dividendide väljamaksmisel tekkida võivat topeltmaksustamist. EML vanemjurist Martin Huberg käsitleb probleeme, mis tekivad inimestel, kes on parema töökoha leidmiseks sunnitud kas vahetama elukohta või liikuma pidevalt ühest asulast teise. Kas riik võiks kuidagi selliste inimeste muresid mõne maksusoodustusega leevendada (näiteks lubada üüri- või sõidukulusid maksuvabalt hüvitada või tulust maha arvata)?

EML jurist Gaily Kuusik teeb kokkuvõtte füüsiliste isikute eelmise aasta tuludeklaratsioonide statistikast: kui palju ja mis liiki tulusid ning mahaarvamisi deklareeriti, kui palju tulumaksu tagastati ja juurde määrati, mida maksuamet kontrollis jne.Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus