iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Septembri MaksuMaksjas kütuseaktsiisidest

Septembri MaksuMaksjas kütuseaktsiisidest

Rubriik: EML

Septembri oli põhjust rõõmustamiseks – erinevate organisatsioonide palved tasusid end ära ning valitsus otsustas pikendada madalamate kütuseaktsiisi määrade kehtivust veel aasta võrra ehk kuni 30.04.2023. Et väärt argumendid unustuse hõlma ei vajuks, on mõistlik teemat ka MaksuMaksjas käsitleda.

EML juhatuse liige Hiie Marrandi annab põgusa ülevaate järjekordsetest käibemaksuseaduse muudatustest, millest suurem osa on aga üsna spetsiifilised ja puudutavad vaid kitsast ettevõtjate või tarbijate gruppi. Juttu tuleb kassapõhise käibemaksuarvestuse erikorrast ja ka tavakorrast, impordi ja ekspordiga seotud teenuste maksumäärast jm.

Milliste meetoditega tagada, et seotud isikute vahel toimuv tehing oleks turuhinnas ega tekitaks maksuriski, selgitab juba 2006. aastast kehtiv määrus. Nüüd on nõuks võetud määrust kaasajastada. Marrandi toob sellestki lugejateni kokkuvõtte tõdedes, et muutmisel eelkõige selgitav ja täpsustav mõju.

MTA muutis sügisel oma veebilehte, kus muist vanast on kadunud ja sujuvalt asendunud uuega. Mõneti uus ja üllatav on ka moodsam käsitlus sõiduautode maksustamise osas. EML juhatuse liige Martin Huberg kirjutab probleemidest, mis on esile kerkinud seoses ettevõtluses kasutatavate autode märgistamisega.

Ravikindlustuse seadus näeb töötaja või ametniku haiguslehe ajal tööle lubamise korral haigekassale ette õiguse alusetult makstud hüvitise sissenõudmiseks tööandjalt. Huberg manitsebki töötajaid hoolsusele ning soovitab uurida kas või haigekassa infoliinilt, millal midagi teha tohib, et ei tekiks hiljem olukorda, kus tuleb hüvitis tagasi maksta, ning kuna tööl ka käidud ei ole, siis jääb töötasugi saamata.

MaksuMaksja vaatab lähemalt, mis juhtub Soomes lühiajaliselt tööl käivate ja Eestis makse maksvate töötajate maksustamisega tingimustes, kus pandeemia tõttu läksid piirid lukku ja inimene ei saanud enam enne kuue kuu möödumist Soomest tagasi. Kas neid inimesi tabab nüüd kohustus hakata Soomes tulusid deklareerima ja makse maksma? Toome lugejateni Soome maksuameti hiljutise seisukoha, kus iga huviline saab ise näpuga järge ajada.

Tutvu sisuga lähemalt

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus