iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Septembri MaksuMaksjas: Eesti 20-aastane arengutee

Septembri MaksuMaksjas: Eesti 20-aastane arengutee

Rubriik: EML

Möödunud kuul tähistas Eesti 20. aastapäeva iseseisvuse taastamisest. Ka MaksuMaksja meenutab põgusalt tolle aja kiireid sündmusi ja Toompeal arutlusel olnud maksuküsimusi. Midagi tundub praegu kindlasti veidi võõras ja ehk isegi tiba naljakas, samas nii mõnigi tekstilõik oleks justkui eilsest ajalehest välja lõigatud.

Kui palju on meie elu 20 aastaga muutunud?

EML jurist Hiie Marrandi teeb kokkuvõtte värskest Eesti Inimarengu Aruandest Balti riikide kohta, keskendudes Eesti oludele ja maksudega seotud valdkondadele. Samuti vaatab ta, milline oli eelmine aasta eraisikute 2010. aasta tuludeklaratsioonide põhjal. Ernst & Young Baltic AS partner ja juhatuse liige Ranno Tingas annab ülevaate Eurostati ja Euroopa Komisjoni kogumikust EL maksusüsteemide ja –poliitika kohta ning maksutrendidest selle kontekstis.

Raportist võib märgata, et enamasti leiab Eesti mainimist seoses järsu maksukoormuse tõusuga, mõne valdkonna maksustamise või maksuliigi erakordselt suure osakaaluga. Seega tasuks mõelda, kuidas paistame välja riikide konkurentsivõimes ja millist maksukoormust kannab Eestis toimuv ettevõtlus, töötamine ja tarbimine. EML jurist Gaily Kuusik tutvustab kahte eluaseme müügi maksuvabastusega seotud õpetlikku kohtulahendit. Esimene kaasus puudutab müüjate ekslikku arvamust, et maksuvabastuse saamiseks alalise elukoha tõendamiseks piisab sellest, kui oma elukoht sellele aadressile registreerida.

Teisest kaasusest nähtub, et kui kinnistu müümisel arvatakse ekslikult, et tegemist on maksuvaba eluaseme müügiga, võib asi lõppeda väärteomenetluse ja rahatrahvi määramisega, suurema summa puhul võib aga asi lõppeda lausa kriminaalasjaga. Kohus soovitab maksumaksjatele vaieldavate tehingute puhul maksuhaldurit tehingust vabas vormis teavitada, sest siis on hiljem välistatud süüdistus tulude tahtlikus varjamises. EML vanemjurist ja MaksuMaksja õigustoimetaja Martin Huberg kirjutab Euroopa Kohtu uuemast praktikast käibemaksu tagastusnõude täitmise piiramine vallas ning uurib, kas Eesti seadused on eurokohtu põhimõtetega kooskõlas. MaksuMaksja esitleb maksundusalaste uurimistööde konkursil II koha saanud bakalaureusetööd, mille autoriks on Sirli Maasik ning mis käsitleb piiriüleste töötajate maksustamist Euroopa Liidus.

Töös on toodud huvitavaid näiteid erisätete kohta mitme Euroopa riigi maksulepingutes, mille sarnaseid sätteid Eesti lepingutes ei ole. Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berkotelefon 626 4196, 53035 007 margit@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus