iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Septembri MaksuMaksjas 20 aastat maksumaksjate liidu asutamisest

Septembri MaksuMaksjas 20 aastat maksumaksjate liidu asutamisest

Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liit asutati 30. septembril 1995. Maksumaksjad ühinesid, et kaitsta end üheskoos maksuhalduri omavoli, riigi vähese õiguskindluse, kõrge maksukoormuse ja maksuraha raiskamise eest. Värske number annabki sõnas ja pildis ülevaate, millega maksumaksjate liit on 20 aastat tegelenud: EML tähtsündmused ja traditsioonilised üritused, inimesed ja majandusnäitajad.

OÜ Leinonen nõustamisüksuse juht ning Sisekaitseakadeemia Finantskolledži maksunduse ja tolli õppetooli juhataja Tõnis Elling teeb kokkuvõtte Riigikohtu lahendist, milles selgitati arvete vormistamise nõudeid, et ostjal tekiks sisendkäibemaksu mahaarvamise õigus.

Maksukohustuse määramisel on oluline eristada majandustehinguid kaupade ostu-müügi ja teenuste saamise-osutamise alusel. Riigikohtu halduskolleegium on ka varasemas praktikas rõhutanud, et kui äriühing on teinud väljamakse väidetavalt soetatud teenuse eest, kuid teenust osutanud isik ei ole usaldusväärselt tuvastatav, tuleb üldjuhul kogu väljamakse lugeda ettevõtlusest välja viidud rahaks ning täies ulatuses maksustada. MaksuMaksja tutvustab ka kahte 2014. aasta maksundusalaste uurimistööde konkursitööd.

Magistritööde seas 1. koha saavutanud töö autor Erle Laasberg selgitab allahindlusvautšerite maksustamispõhimõtteid nii Euroopa Liidu kohtupraktika kui ka Euroopa Komisjoni kavandatava käibemaksudirektiivi muutmisettepaneku valguses ning analüüsib, kas kavandatavad muudatused tagavad neutraalsuse, mis on käibemaksu üks olulisematest põhimõtetest. Magistritööde seas 4. koha saanud töö autor Riita Parksepp võrdleb Eesti sõlmitud maksulepinguid, leidmaks kinnitust hüpoteesile, et enamiku Eesti sõlmitud maksulepingute alusel puudub Eestil väljamaksja riigina pensionide maksustamise õigus.

Toimetuse valikul avaldatud värskete artiklitega saab tutvuda EML kodulehel. Ülejäänud artiklid avaldatakse sealsamas aasta pärast ajakirja ilmumisest paberkandjal.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus