iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Septembri MaksuMaksja osutab bürokraatia vohamisele seadustes

Septembri MaksuMaksja osutab bürokraatia vohamisele seadustes

Rubriik: EML

Käes on sügis, ilmad on sombused ning muutlikud, sama kliima valitseb ka Eesti maksuseaduste maastikul.

EML jurist Hiie Marrandi tutvustab järjekordset tulumaksuseaduse muutmise eelnõu. Muudatusi on nii edumeelseid kui tagurlikke, puudutades annetuste maksustamist, seotud isikute mõistet, elukoha müügi tulumaksustamist, erisoodustusi. Autor toob välja, et näiteks välismaa ettevõtja püsiva tegevuskoha maksustamine Eestis ei sõltu tegevuskoha registreerimisest. Kodu müügi puhul tahetakse aga lähtuda just vastupidisest – isiku maksustamine peaks eelnõu kohaselt edaspidi sõltuma sellest, kas maksumaksja on õigel ajal teinud vajaliku formaalse registreerimistoimingu ehk registreerinud oma elukoha “õigele” aadressile.

Samuti toob MaksuMaksja lugejateni EML kommentaarid tulumaksuseaduse muutmise eelnõule. Sama eelnõuga seoses saab lugeda ka Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu esindaja Alari Rammo arvamuslugu kodanikeühenduste tulumaksusoodustuste rakendamise probleemidest. Advokaadibüroo Luiga Mody Hääl Borenius jurist Rauno Ligi annab ülevaate, millistest kriteeriumitest lähtutakse eluaseme müügist saadud tulu maksustamisel teistes maailma riikides. Vaatluse all on USA, Kanada, Uus-Meremaa, India, Suurbritannia, ning muud Euroopa riigid, mis annavad hea võrdlusmomendi nägemaks, milliseid olukordi peetakse mujal oluliseks maksuvabastusega hõlmata.

Uurimusest saaks palju häid ideid meie tulumaksuseaduse muutmiseks nii, et oleks tagatud maksumaksjate võrdne kohtlemine ja välistatud maksuvabastuse kuritarvitamine. EML vanemjurist Martin Huberg teeb juttu Riigikogus 1. septembril vastu võetud käibemaksumäära tõstmise rakendussätetest, mille eesmärk on pehmendada käibemaksumäära tõstmise lühikesest etteteatamisajast ettevõtjatele tulenevaid mõjusid. Sellega on võib-olla pandud õiguskantsleri algatatud vaidlusele punkt.

Vähemalt esialgu. EML jurist Hiie Marrandi kirjutab jaanuaris kehtima hakkavatest maamaksuseaduse muudatustest ja rõõmustab, et kogu maamaksu puudutav süsteem hakkab olema varasemast tublisti ökonoomsem ning muudatuste tegemisel on järgitud mitmeid EML varasemaid ettepanekuid. EML vanemjurist Martin Huberg mõtleb kaasa MTA värsketele ideedele erisoodustuse ja lähetuste hübriidide kohta ning toob välja väga vastuolulisi mõttekäike. EML juhatuse esimees Lasse Lehis tuletab kõigile meelde, et maksuseadus (ja selle tõlgendamine) peab arvestama tegelikku elu ja tervet mõistust, mitte vastupidi.

Lisateave: MaksuMaksja peatoimetaja Margit Berko telefon 626 4196, 53035 007 margit@maksumaksjad.ee www.maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus