iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Seadusemuudatus ärgitab omanikke rohkem metsa raiuma

Seadusemuudatus ärgitab omanikke rohkem metsa raiuma

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et plaanitav metsaseaduse muudatus peaks suurendama raiemahtusid ja leevendama nii saetööstusi kummitavat palgipõuda, mis teravnes veelgi pärast Vene puidule tollide kehtestamist.

Kui metsanduse arengukava järgi oleks optimaalne raiemaht pisut üle 12 miljoni tihumeetri aastas, siis mullu raiuti Eestis vaid kuus miljonit tihumeetrit metsa. Praegune metsaseadus ja tulumaksuseadus on väiksematele metsaomanikele teinud metsa majandamise keeruliseks ja majanduslikult peaaegu mõttetuks. Tulumaksuseaduseni, mis maksustab sama hästi kui kogu eraisiku puidu müügi, keskkonnaministeeriumi käed ei ulatu, kuid minister Jaanus Tamkivi sõnul saab ka metsaseadusega eraomanikule metsamajandamist atraktiivsemaks teha. «Ergutamiseks on kolm hooba – maksusoodustused, bürokraatia vähendamine ja toetused näiteks koolituste ja metsauuenduse näol,» tõdes Tamkivi.

«Me ei saa laskuda küll teise äärmusse ja kõiki saega metsa ajada, aga fakt on, et Eestis pole kunagi olnud nii palju metsa, kui praegu – 52 protsenti territooriumist,» lisas ta. Metsatööstuste liidu tegevjuhi Andres Talijärve sõnul on praeguses olukorras raske meelitada erametsaomanikku raiet tegema. «Kui inimene raie ära teeb ja kõik maksud ära maksab, ei jäägi suurt midagi järele,» tõdes Talijärv. «Paljud inimesed on saanud metsaomanikuks omandireformiga ega oskagi metsaga suurt midagi peale hakata, puit seisab metsas ja kaotab oma väärtust.» Hiljutine tulumaksuseaduse muudatus andis erametsaomanikele, kes end FIEks registreerivad, küll metsa müügilt 45 000-kroonise tulumaksuvabastuse, kuid Võrumaal tegutseva Toftani puidutööstuse juhi Martin Arula sõnul see kosmeetiline muudatus probleemi ei lahenda.

«See on ühe palgikoorma hind! Kui ikka maksustamine on üldiselt ebaõiglane, siis ei aita miski.» Talijärve sõnul hakkas erametsaomanike huvi metsa majandamise vastu langema 2001. aastal, mullu vastu võetud metsaseadus suurendas lisaks ka raiega seotud bürokraatiat. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/110707/esileht/majandus/271568.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus