iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Seaduse silmis Eestis talusid ei ole

Seaduse silmis Eestis talusid ei ole

Rubriik: Maaleht

Silja Lättemäe kirjutab Maalehes, et ehkki taasiseseisvunud Eestis peetakse talusid juba 20 aastat, pole siiani suudetud talu mõistet seadustada, mistõttu meil ametlikult taluperemehi-naisi polegi. Nii riskib FIEst talupidaja kogu oma isikliku varaga.

"Mina kirjutan igale dokumendile alla, et olen Pajumäe talu peremees, aga tegelikult olen FIE," laiutas käsi Eestimaa Talupidajate Keskliidu (ETKL) esimees Arvo Veidenberg. "Ma ei saa isegi ära surra, sest siis toon talupere liikmetele suure maksukohustuse kaela. FIEst talupidajal pole mõistlikult lahendatud talupidamise üleandmine," tõi äärmusliku näite Karukämbla talu peremees Ants Aaman Harjumaalt.

Nii ongi meie talupidajad seaduse silmis hoopis FIEd, osaühingute või aktsiaseltside juhatuste esimehed ja liikmed. Täieõiguslike taluperemeeste-perenaistena tunnevad nad ennast vaid taluliidu üritustel otsekui salaseltsi koosolekul. Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/2008/12/11/maamajandus/3762

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus