iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Seadus piiraks fondivalitseja tasu

Seadus piiraks fondivalitseja tasu

Rubriik: Äripäev

Enn Tosso kirjutab Äripäevas, et Rahandusministeeriumis on valminud teise samba pensionifondide seaduse eelnõu, mis keelaks alates 2011. aastast fondidel osakute väljalaskmistasu võtmise ja alandaks valitsemistasu piirmäära konservatiivsetel fondidel 1,5 protsendilt 1,2 protsendile.

Alates 2007. aastast ei ole väljalasketasul piirmäära, rahandusministeeriumi arvestus näitab, et valitsemistasu kasv on väga kiire. 2007.

aastal oli valitsemistasu suurus kõikide fondivalitsejate peale kokku 142,5 miljonit krooni, mis ületas 2006. aasta valitsemistasusid 64 protsendi võrra. Kahe aastaga fondivalitsejate teenitud valitsemistasu kahekordistus. Kui valitsemistasu määrad ei muutuks, oleks kohustuslike pensionifondide valitsemistasude suurus 2011.

aastal rahandusministeeriumi prognoosi kohaselt juba 441 miljonit krooni. Iga-aastane valitsemistasude kasv ulatub ministeeriumi arvates edaspidi keskmiselt ligikaudu 60-80 miljoni kroonini aastas. Samas jääb teenuse sisu aastast aastasse samaks. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3881/uud_uudidx_388104.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus