iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Seadus kohustab hinda õigustama

Seadus kohustab hinda õigustama

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas uue aasta alguses jõustuvast tulumaksuseaduse muudatusest, mis puudutab seotud isikute vahel tehtavate tehingute hinda, samuti kavandatavast rakendusmäärusest.

Muudatus tulumaksuseaduses ähvardab maksukontrolliga kõiki seotud isikute vahelisi tehinguid, õiged siirdehinnad tuleb leida statistikale tuginedes. Siirdehindu esineb igal sammul: kauba või teenuse ostul-müügil, kinnisvara või muu vara ostul või müügil, agendisuhetes, rendisuhetes, uurimis- ja arendustegevuses, litsentsilepingutes, rahastamisel, garantiide ja tagatiste andmisel, juhtimislepingutes ja ka tehingutes eraisikute vahel. PricewaterhouseCoopersi maksukonsultant Villi Tõntson nimetas septembris toimunud Eesti MAksumaksjate Liidu maksukonverentsil tulumaksuseaduse muudatust siirdehindade uueks tulemiseks. Ta tunnistas, et siirdehindade määramise keerukuse tõttu maksuametnikud seda naljalt ette ei võtnud.

Maksuhaldur ei kommenteerinud muudatusi siirdehindade kontrollimises, kuna määrus ei olnud veel nendeni jõudnud. Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna peaspetsialisti Margit Aava sõnul täpsustab siirdehindade määrus tehingute võrreldavuse kriteeriume ja turuväärtuse leidmise meetodeid. Kolmele traditsioonilisele meetodile lisandub kaks nn tulumeetodit. "Uute asjadena lisanduvad määrusesse kulude jagamise kokkulepped, detailsed dokumenteerimise reeglid ning topeltmaksustamise tõkestamist puudutavad sätted," sõnas Aav.

Eesti tulumaksuseadust sundis muutma Euroopa Kohtu otsus, milles leiti, et erinevus residentide ja mitteresidentide maksustamises segab ühisturu toimimist. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3404/uud_uudidx_340407.html EML maksukonverentsi (29.09.2006) slaide vt siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/dms/index.php#

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus