iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Seadus jätaks uue metsa maksuta

Seadus jätaks uue metsa maksuta

Rubriik: Äripäev

Väinu Rozental kirjutab Äripäevas, et Rahvaliidu poliitikute plaan vabastada metsanoorendikud maamaksust ärritab kohalikke omavalitsusi, kes kardavad, et maksuidee jõustumisel kaob osa senisest maksutulust ning suureneb bürokraatia.

Esialgse kava kohaselt peaks kuni kahekümneaastaste metsanoorendike maamaksust vabastamine hakkama kehtima uuel aastal. See tärmin on aga kahtluse all, sest justiitsministeerium jättis esimesel kooskõlastusringil maamaksu seaduse muutmise seaduse eelnõu kinnitamata, leides, et kuna tegu on piiratud maksusoodustusega, siis tuleks põhjalikumalt analüüsida selle vastavust põhiseadusele. Keskkonna- ja rahandusministeeriumi arvutuste järgi jääb metsanoorendike maksust vabastamise korral aastas laekumata umbes 20 miljonit krooni. "Kui riik teeb mingi soodustuse ja selle tõttu ei laeku kohalikele omavalitsustele raha, peab riik puudujääva summa kohalikele omavalitsustele kompenseerima," ütles Eesti Maaomavalitsuste Liidu esimees Kurmet Müürsepp.

"Meie teada on aga riigil plaanis teha raha tagastamiseks keerulised skeemid, mis tähendab, et kohalikud omavalitsused ei saa raha otse ega päris selles ulatuses, mis soodustuse tõttu saamata jääb." Müürsepa andmeil on Eestis üksjagu valdu, kus metsamaad on rohkem kui põllumaad. Pärnumaa Surju valla maanõunik Andrus Lillemaa ütles, et kuna nende valla territooriumist on metsa all 80 protsenti, on metsamaa eest laekuv maksutulu vägagi oluline. "Pealegi pole meil praegu ülevaadet metsaomanikest, kelle maal leidub üldse noorendikke," lausus Lillemaa. "Ülevaate saamine on võimalik, aga selleks tuleb teha tohutu töö." Surju vald korjab tänavu metsamaa eest maksu 2 miljonit krooni ehk ligi 15 protsenti eelarvetuludest.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3410/uud_uudidx_341002.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus