iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Saksamaa tahab kaotada Liechtensteini maksuparadiisi

Saksamaa tahab kaotada Liechtensteini maksuparadiisi

Rubriik: Äripäev

Katri Soe kirjutab Äripäevas, et Saksa liidukantsler Angela Merkel esitas tänasel kohtumisel Berliinis Liechtensteini valitsusjuhile Otmar Haslerile konkreetsed ettepanekud, mille elluviimine peaks oluliselt kärpima maksupetturite võimalusi vürstiriigi pankades.

Merkeli sõnul ei ole hea, et Liechtensteini pangad võimaldavad välisriikide kodanikel toime panna õigusrikkumisi. Liechtenstein peab Merkeli hinnangul tulevikus tegema maksukuritegude uurimisel konstruktiivset koostööd OECDga ning rakendama Euroopa Liidu rahapesu ja pettustega võitlemise vastast direktiivi. Liechtensteini valitsusjuht reageeris tagasihoidlikult, tähendades, et riigis asuvaid sihtasutusi ei tohiks automaatselt seostada maksudest kõrvalehiilimisega. Saksa poliitikud on nõudnud Liechtensteinile majandussanktsioonide kehtestamist ning on seisukohal, et selle Euroopa südames asuva maksuparadiisi kaotamisega peaks tegelema ka Euroopa Liit.

Liechtensteini esindajad omakorda on Saksamaa seisukohtade üle nördinud, Liechtensteini prints Alois ütles otse välja, et Saksamaa tegelgu oma nõrga maksusüsteemiga ja ärgu sekkugu teise riigi siseasjadesse. Ühtlasi üritab Liechtenstein seada kahtluse alla Saksa valitsuse tegevuse varastatud andmete ostmisel ja selle põhjal korraldatava läbiotsimiste kampaania. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3868/uud_uudidx_386808.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus