iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Saksamaa süüdistab Liechtensteini rünnakus

Saksamaa süüdistab Liechtensteini rünnakus

Rubriik: Postimees

Evelyn Kaldoja kirjutab Postimehes, et Saksa salateenistuse ostetud andmed Liechtensteini panku maksupettusteks kasutavate rikkurite kohta vallandasid Berliini ja Vaduzi vahel tüli, kus kumbki süüdistab teist oma riigi ründamises.

«Liechtenstein ründab Saksamaad!» teatas eilne pealkiri Saksa päevalehes Taz. 160 ruutkilomeetri suurune ja 34 000-pealise elanikkonnaga vürstiriik ohustab 357 021-ruutkilomeetrise ja rohkem kui 82 miljoni elanikuga Saksamaa hinnangul neid rahakoti kaudu. Tüli põhjuseks on info, mille Saksa salateenistus ostis rohkem kui nelja miljoni euro (üle 62 miljoni krooni) eest ühelt Liechtensteini panga töötajalt. Saksamaa rahandusministeerium kahtlustab, et sajad jõukad sakslased – ärimehed, sportlased ja meelelahutajad – võivad Liechtensteini pankade abil nende eest varjata kokku kuni nelja miljardi euroni (62 miljardi kroonini) küündivat summat.

Selle info toel kavatsevad maksuinspektorid korraldada 700 läbiotsimist, millest 70 plaanitakse läbi viia käesoleva nädala lõpuks. Uurimine on nõudnud juba esimese prominentse ohvri – kahtlusaluseks kuulutatud Deutsche Posti tegevjuht Klaus Zumwinkel astus möödunud nädalal tagasi. Saksamaa kantsleri Angela Merkeli sõnul peaks Liechtenstein muutma oma panganduse läbipaistvamaks ning aitama kaasa rahapesu ja maksupettuste vastasele võitlusele. Merkel meenutas, et Liechtensteini naabrite võimuses on lükata edasi vürstiriigi vastuvõtmine Schengeni viisaruumi.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/220208/esileht/valisuudised/313375.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus