iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Saksa uuring: ELi maks süvendaks ebavõrdsust

Saksa uuring: ELi maks süvendaks ebavõrdsust

Rubriik: Postimees

Saksamaa rahandusministeeriumi tellitud uuringust Euroopa Liidu eelarve rahastamise lihtsustamiseks plaanitud ELi maksu kohta selgus, et see tekitaks euroliidu kodanike vahel suurt ebavõrdsust ja selle rakendamine osutuks keeruliseks.

Mannheimis tegutsev Euroopa Majandusuuringute Keskus (ZEW) teatas, et mõned esitatud pooltargumendid ELi maksu kohta – näiteks praegusest süsteemist suurem läbipaistvus ja ELi institutsioonide iseseisvus tulude osas – on «tõsiselt vigased», vahendab EUobserver. Uuring, mis avaldati 18. jaanuaril, analüüsis erinevate maksude, teiste seas käibemaksu, süsinikdioksiidimaksu, üksikisiku tulumaksu jpt mõju Euroopa Liidu eelarvele. Uuring leiab, et ELi maksu puhul lõpuks toimuv jaotus «kaldub oluliselt ja enamikus osas lausa dramaatiliselt» kõrvale vastava riigi tegelikust rikkusest.

Tutvustatud käibemaksu süsteem tähendaks näiteks seda, et Küpros peaks maksma pea 70 protsenti rohkem kui siis, kui jaotus baseerub rahvuslikul kogutulul. Ka Malta peaks maksma 60 protsenti enam, samas kui Taani maksaks jälle samade tingimuste puhul 20 protsenti vähem. Nii suur erinevus tekib seepärast, et need kaks riiki sõltuvad turismist ja seepärast ka kõrgem käibemaksutulu, tõdeb uuring. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/240108/esileht/majandus/307951.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus