iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Saksa professor näeb Eesti tulumaksuprobleemile lahendust

Saksa professor näeb Eesti tulumaksuprobleemile lahendust

Rubriik: Äripäev

Sirje Rank kirjutab Äripäevas, et Saksa majandusprofessor, kes aitab praegu koostada Saksamaa uut tulumaksuseadust, soovitab Eestile maksumudelit, mis aitaks tänase maksusüsteemi eelised säilitada, kuid poleks vastuolus ELi reeglitega.

Tegemist on ingliskeelse nimetuse järgi Allowance for Corporate Equity ehk ACE tax mudeliga, mille esimesena juurutas 1994. aastal Horvaatia ning millega on erinevate variatsioonidega katsetanud ka Itaalia, Austria ja Brasiilia. Laias laastus võetakse selles mudelis maksustava tulu arvestamisel omavahenditest finantseeritud investeeringute puhul maha ka nn mõtteline intress. Sellega kaob diskrimineerimine reinvesteeritud tulust ja laenuvahenditest rahastatud investeeringute vahel, kuna üldjuhul on laenuintressid võimalik maksustatavast tulust maha arvestada.

Eestis kehtiv nullmäär firmade reinvesteeritud tulule on Saksa Heidelbergi ülikooli professori Manfred Rose sõnul sisuliselt dividendimaks ning ELi suured riigid ei lase meil seda erisust muust Euroopast jõusse jätta. Tulevast aastast võtab ACE maksusüsteemi kasutusele Belgia, Horvaatia, kus Rose oli maksusüsteemi üks autoreid, otsustas aga 2001. aastal naasta traditsioonilise tulumaksusüsteemi juurde. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=424e87ad-4e56-48b7-b282-7a199f70ac47Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus