iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Saastepõhine maks kallima auto ostjale pinnuks silmas

Saastepõhine maks kallima auto ostjale pinnuks silmas

Rubriik: Äripäev

Ardo Kalda kirjutab Äripäevas, et mitmes Euroopa riigis hakkas tänavu kehtima uus autode maksustamise süsteem, mis põhineb CO2 näitudel.

Sarnase süsteemi algeid kasutab Soome autode maksustamise süsteem alates selle aasta algusest. Meil praegu selliseid makse karta pole, sest rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna peaspetsialist Meelis Laube kinnitusel otsustati, et automaksu väljatöötamist plaani ei võeta. Üks õigemaid kehtib aga alates detsembrist Prantsusmaal. Seal kehtestati bonus-malus‑ süsteem, mis põhineb CO2 emissiooni reguleerimisel.

Süsteem iseenesest on lihtne: bonus ehk soosiv maks rakendub autodele mille CO2 on alla 130 g/km kohta ja malus ehk lisamaks rakendub autodele mille CO2 näit on rohkem kui 160 g/km kohta. Eraldi boonus tuleb veel neile inimestele, kes uut autot ostes oma vähemalt viisteist aastat vana neljarattalise mahakandmisele annavad. Autod mille emissioonid on 130-160 g/km kohta on neutraalses tsoonis ja neid maksud ei puuduta. Maksule võib veel lisanduda autotootjapoolne summa, mille ta trahvina on kaela saanud.

Nimelt peavad tootjad oma müüdud autode keskmise CO2 näidu aastaks 2012 saama 130 g/km kohta. Vastasel juhul ootavad neid trahvid, mille peab kinni maksma loomulikult lõpptarbija. See tähendab aga lisaks niigi juurde tulevatele maksudele suurema näiduga autodele ligi neljakümne tuhande krooni suurust hinnalisa. Mis omakorda tähendab, et tootjad peavad hakkama rohkem ökonoomsemaid autosid müüma.

On ju teada fakt, et neil paneb vorsti leivale siiski kallima otsa maasturite ja luksuslikemate autode müük, kus katted suuremad. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3890/rubr_artiklid_389001.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus