iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Saadikud annavad aru, kas ja kuidas nende palga kallale minna

Saadikud annavad aru, kas ja kuidas nende palga kallale minna

Rubriik: Postimees

Ajaleht Postimees pöördus läinud nädala esmaspäeval kõigi riigikogu 101 liikme poole, et tuua lugejateni saadikute isiklik arvamus nii oma töötasu kui ka palgasüsteemi muutmise kohta. Kuigi vastata oli aega kogu nädal, jõudsid meieni vaid 46 poliitiku vastused.

Parlamendis valitseb seinast seina suhtumine. Üksikud rahvaesindajad annavad mõista, et on palgamudeliga rahul. Tõenäoliselt arvab samuti ka «vaikiv enamus».

Enamik vastanutest möönab muudatuste vajalikkust, kuid osutab, et asi on keerukas ja ideaalset lahendust pole. Suur hulk poliitikuid pidas vajalikuks välja tuua, et põhiseadus lubab neil tegeleda ainult järgmise koosseisu palkadega. Kui sotsid annaksid üsna üksmeelselt palga suuruse arvamusliidritest koosneva nn tarkade klubi otsustada, siis nende koalitsioonipartnerite hinnangul on tegu kehva, kui mitte jabura ideega. On neid, kes seoksid palga indeksite (majanduskasvu juurdekasvu, pensionitõusu protsendi) või alampalgaga.

Sotsid, rahvaliitlased ja Keskerakonna vastanud juhivad tähelepanu Eesti ebaõiglaselt suurtele palgavahedele. Vastuste põhjal võib üsna kindlalt väita, et kui läbi ime peaks riigikogu leidma endas jõudu reformimiseks, siis tehakse seda kogu poliitilise ladviku suhtes. Postimehe palvele tulid vastu peaaegu kõik sotside, Rahvaliidu ja roheliste esindajad. Rahva meeli erutaval teemal olid nõus oma seisukohti jagama ka ligi pooled Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica saadikud.

29-liikmelisest keskfraktsioonist vastasid vaid neli saadikut: Evelyn Sepp, Marika Tuus, Heimar Lenk ja Vladimir Velman. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/110308/esileht/olulised_teemad/riigikogu_2007/316846.php Loe ka: „Üleskutse: astu välja riigikogulaste ohjeldamatu palgatõusu vastu!

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus