iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Rokipidude piletimüüki saadab maksuähmasus

Rokipidude piletimüüki saadab maksuähmasus

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et kontserdipiletite müük toimub juba teist kuud olukorras, kus riik ei suuda selgelt öelda, kas rokk-kontsertide ja ka näiteks Õllesummeri pääsmed on maksustatud viie- või hoopis 18-protsendilise käibemaksumääraga. Pärast MTÜ Muusikaliteatri hiilgavat kohtuvõitu riigi üle oli pilt justkui selge: kõigile kultuuriüritustele kehtib madalam maksumäär.

Nimelt kuulutas riigikohus septembri lõpus põhiseadusevastaseks sätte, mis lubas soodusprotsenti rakendada neile etendusasutustele, kelle tulust vähemalt kümme protsenti tuleb riigi-, linna- või vallaeelarvest või kultuurkapitalilt. Poolteist kuud hiljem lähtub kultuuriministeerium aga sellest, et kohtu otsus vaid laiendas nende ringi, kellel on õigus väiksemat maksu tasuda, mistõttu on 18 protsenti kultuuri vallas jätkuvalt jõus. «Endiselt jäi isikule, kes soovib madalamat maksumäära rakendada, kohustus tõendada, et ta tegutseb etendusasutusena,» sõnas ministeeriumi pressiesindaja Katrin Arvisto.

Samas pole ministeeriumil tema väitel mingit õigust määratleda, kas erafirma on või ei ole etendusasutus. «See on asi, mida firmad saavad ainult ise öelda,» märkis Arvisto. «Kindlasti leidub neid, kes formaalsete tunnuste täitmise kaudu soovivad end etendusasutusena määratleda, aga see on seotud vaid madalama maksumääraga.» Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/121107/esileht/siseuudised/294849.php Loe ka MaksuMaksjast: Rainer Eidemiller, Priit Lätt. „Etendusasutused ja käibemaks.“Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus