iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riik tahab kaotada soodustused kontserdipiletitele

Riik tahab kaotada soodustused kontserdipiletitele

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et MTÜ Muusikaliteatri kohtuvõit riigi üle kehutas kontserdikorraldajaid ette valmistama miljonitesse ulatuvaid nõudeid riigi vastu, parlament kavandab aga kõigile kontserdipiletitele 18-protsendilise maksumäära kehtestamist. Käibemaksuseadus lubas viieprotsendilise käibemaksuga pileteid müüa vaid kontserdi- ja etendusekorraldajatel, kelle tulust vähemalt 10 protsenti pärineb riigi, omavalitsuse või kultuurkapitali toetusest.

Muusikaliteatri kohtusaaga finaalina tühistas riigikohus selle tingimuse kui põhiseadusevastase, mis tähendab, et alates üleeilsest võib kõiki pileteid müüa viieprotsendilise käibemaksuga. Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi nimetas kõigi kontserdikorraldajate viie protsendiga maksustamist absurdseks. «Kõigile tuleb võrdne, 18-protsendiline käibemaks,» märkis Ligi.

«Kõrgkultuuri toetamine maksusoodustuse kaudu, mis oli senise maksuerandi eesmärk, on rumal ja ebaefektiivne raha tuulde loopimine.»Ligi sõnul ei loobu riik kõrgkultuuri toetamisest, vaid hakkab seda tegema otsetoetuste kaudu. «Umbes 15 miljonit krooni, mis riik kõigile kontserdikorraldajatele 18-protsendilise käibemaksu kehtestamisega saab, läheb nende toetuseks, kes seda väärivad, kes ei tooda kultuuri nime all laiatarbekaupa,» sõnas Ligi.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/280907/esileht/majandus/285841.phpRiigikohtu lahendit saad lugeda siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus