iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riik tahab inimeste hoiuseintressid maksustada

Riik tahab inimeste hoiuseintressid maksustada

Rubriik: Äripäev

Silvia Kruusmaa kirjutab ÄP Online´is, et riigil on kavas piirata hoiuintresside maksuvabastust, tulumaksuvabaks jäävad arvelduskontolt ja tähtajaliselt hoiuselt makstavad intressid. Riik teeniks seadusemuudatusest täiendavad 133 mln krooni maksutulu.

Tulumaksuseaduse muudatus, mis on kavandatud jõustuma 2009. aasta jaanuarist, peaks tagama erinevate investeerimistoodete neutraalse maksustamise. Kui kõikide hoiuste intressid jääksid endiselt maksuvabaks, moonutaks see investorite otsuseid ning oleks vastuolus investeerimiskonto rakendamise eesmärgiga, seisab eelnõu seletuskirjas.

Krediidiasutuste makstavale intressile maksuvabastuse andmisel oli selle eesmärk eeskätt arvelduskontolt ja tähtajaliselt hoiuselt makstava intressi maksustamata jätmine, kuid laia sõnastuse tõttu on vabastust rakendatud igasugusele krediidiasutuse makstud intressile. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=35bf3d61-c0a9-4d03-bb71-1ea3a90159df Loe ka: „EML: Avalikustati tulumaksuseaduse muutmise seaduste eelnõud

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus