iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riik on kasseerinud vaid kübekese laotrahvidest

Riik on kasseerinud vaid kübekese laotrahvidest

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et riik on kätte saanud vaid 23 miljonit krooni 553-miljonilisest trahvirahast, mida firmadelt üleliigsete laovarude eest oodatakse, ning suuremate trahvisaajatega tuleb riigil hakata taas kohut käima.

Kokku on Maksu- ja Tolliamet talvel tagantjärele kohendatud, üleliigseid laovarusid puudutava seaduse alusel küsinud trahvi 91 ettevõttelt. Kaks kolmandikku firmadest ehk 65 ettevõtet on küll trahvi ära maksnud, kuid sealt saadud 23 miljonit krooni on vähem kui viis protsenti trahvide kogusummast. Seevastu on 22 firmat trahviotsuse juba kohtusse kaevanud ning üks firma on vaide esitanud Maksu- ja Tolliametile. Kohtuskäijaid võib aga veel tulla, sest vähemalt teoreetiliselt võivad trahvi vaidlustada ka need, kes selle riigile juba tasunud on.

Üleliigsete laovarude eest määratavate trahvide juured ulatuvad tagasi 2004. aasta mai eelsesse aega. Toona kehtestas EL Eesti jaoks normatiivid, kui palju tohib siin liitumise hetkel ühte või teist kaupa ladudes olla. Seeläbi taheti välistada võimalus, et ettevõtted ostavad enne liitumist kokku odavat kaupa, mida siis hiljem suure vaheltkasuga maha müüa.

Suur osa ettevõtetest vaidlustas toonaste seaduste järgi neile määratud trahvid. Riigikohus andis ettevõtetele viimaks ka õiguse ning käskis riigil vastavaid seadusi tagantjärele muuta. Riik nõuab ettevõtjailt trahviraha seetõttu, et peab ise üleliigsete varude eest ELile trahvi maksma. Firmadelt saadava rahaga tahab riik tasuda osa trahvist.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/060707/esileht/majandus/270755.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus