iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riik maksab esimese osa suhkrutrahvist

Riik maksab esimese osa suhkrutrahvist

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et suhkrutrahv jõudis eile piltlikult öeldes Eesti maksumaksjani, kui valitsus eraldas trahvi esimese, 715 miljoni krooni suuruse makse tasumiseks 34 miljonit krooni.

Riik tasub trahvi nelja aasta jooksul võrdsete maksetena. 715 miljoni kroonisest üldsummast jääb osa siiski Eestisse – komisjon käsitleb liigse laovaru tasu põllumajanduslõivuna, millest veerand jäetakse lõivu kogunud riigile. Eesti Maksumaksjate Liit (EML) peab suhkrutrahvi peasüüdlaseks valitsust. Suhkrutrahv oli ka üks põhjus, miks liit omistas mullu valitsuskoalitsioonile maksumaksja vaenlase tiitli.

«Valitsuse tegematajätmisele juhtis tähelepanu ka riigikontroll,» rõhutas EMLi tegevjuht Õnneli Varend. «Sellesügisene riigikohtu otsus vaid kinnitas seda arvamust – teatavasti leidis riigikohus, et üleliigse laovaru tasu seadus on Euroopa õigusega vastuolus ja selle alusel ei saa ettevõtjatelt üleliigse laovaru tasu sisse nõuda.» Mullu septembriks oli suhkrutrahvi riigile tasunud 30 ettevõtet ja neilt oli riigile laekunud 9,7 miljonit krooni. EMLi kinnitusel saavad firmad, kes riigi määratud laovaru tasu ära maksid, nüüd riigilt raha koos intressidega tagasi. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/120107/esileht/majandus/238739.php Vt Riigikohtu otsust nr 3-3-1-33-06.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus