iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riik loob merereostuse tõrjeks uut maksu

Riik loob merereostuse tõrjeks uut maksu

Rubriik: Postimees

Keskkonnaministeerium tahab igale Eesti sadamat läbivale kütusetonnile peale panna kuni kümnekroonise maksu, et korjata niimoodi raha reostustõrjeks vajaliku tehnika ostmiseks, mille jaoks riigil raha napib, kirjutab 11. jaanuari 2006 a Postimehes Andrus Karnau.

Uus keskkonnamaks koguneks nn õlifondi, kuhu laekunud raha jagamise otsustaks keskkonnainvesteeringute keskus. Seda lubav veeseaduse muudatus jõustub juba 1. juunil, kui riigikogu selle heaks kiidab.

Läänemerd enim ohustavate ühepõhjaliste tankerite pealt hakkab Eesti siis koguma 10-kroonist maksu tonni kütuse pealt ning kahepõhjaliste puhul 5 krooni tonnist. Uus maksuraha kuluks ainult õlitõrjele ja sellega seotud tehnika ostmiseks. Näiteks kui fond oleks tegutsenud mullu suvel, kui Tallinn kulutas Pirita rannas avastatud ulatusliku naftareostuse tõrjeks 200 000 krooni, siis oleks raha tulnud sealt. Nn õlifondi idee võtsid seadusemuudatuse välja töötanud keskkonnaministeeriumi ametnikud üle Soomelt, kus on aastaid tegutsenud samasugune fond.

Soome maksumäär on pool eurot ehk ligi 8 krooni tonni pealt.Õlifondi eelnõu märgib, et raha kogutakse keskkonnainvesteeringute keskuse eriarvele kõige rohkem 200 miljonit. Seda kulutatakse vajaduse järgi ning kui fondis olev rahasumma kahaneb 85 miljonini, siis alustatakse taas maksu kogumist.Täpsemalt saab lugeda http://www.postimees.ee/110106/esileht/siseuudised/188448.php või 11. jaanuari 2006 a Postimehest lk 5.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus