iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riik laskis endale piletitega laubret teha

Riik laskis endale piletitega laubret teha

Rubriik: Äripäev

05.07.2006 Äripäeva juhtkirjas arutletakse kas on vahet mõne kutselise teatri suvisel vodevillil või rokikontserdil? Muidugi - vodevill kui "tõsine" kunst on soodusmaksustatud viieprotsendise käibemaksuga, samas kui rokikontsert läheb kergemuusika alla ja nende piletite pealt nõuab riik 18 protsenti käibemaksu. Ehk siis täie rauaga.

Äripäeva meelest peaks näitused, teater, kino, kontserdid, diskod, ööklubid, vabaõhulavastused, spordiüritused, kõikvõimalikud summerid - sõnaga, meelelahutus olenemata vormist - olema ühesuguse 18protsendise käibemaksu all. Põhjendame.

Meelelahutusärimees Lauri Laubre sai lõpliku kohtuvõidu käibemaksujuhtumis, kus tal, olgem ausad, lihtsalt vedas. Mitte et õigus tema poolel oleks olnud, vaid prokurör eksis paragrahviga. Laubre võitis, riik ehk maksumaksja paraku kaotas - ja mitte just vähe, üle 12 miljoni krooni. Jutt käis ka Laubrele kuuluva ööklubi piletitest, millelt Laubre ei maksnud käibemaksu nii, nagu eranditega seaduse mõte oli ja on.

Kuid erandite olemasolu kohtuprotsessis otsustavaks saigi: kui käibemaks laiemalt võttes kultuuriüritustele oleks ühtlane, poleks niisugust apsakat juhtuda saanud. Teiseks, praeguse käibemaksuseaduse redaktsiooni järgi saavad viieprotsendise soodustulumaksu need meelelahutajad ja -jahutajad, kes niigi osaliselt eelarvelise toetusraha peal elavad. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3272/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus