iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikontroll kritiseerib riigi eelarvete tegemist

Riigikontroll kritiseerib riigi eelarvete tegemist

Rubriik: Postimees

Postimees vahanedab BNS uudist, et Riigikontroll kritiseerib oma värskelt avaldatud riigi eelarvestamise kontrollaruandes mullust lisaeelarvet, millega planeeriti teadlikult ja ebaseaduslikult osa kulusid tänavusse eelarveaastasse.

Rahandusminister Ivari Padar riigikontrolli hinnanguga ei nõustunud, selgub aruandest. Riigikontroll analüüsis oma aruandes ka rahandusministeeriumi tegevust eelarvestamise põhimõtete kujundamisel, võttes aluseks ministeeriumi koostatud riigi finantsjuhtimise arendamise kontseptsiooni. Rahandusministeerium asus oma kontseptsioonis seisukohale, et riigieelarve kehtestamisel mindaks kassapõhiselt üle tekkepõhisele eelarvestamisele ning soovitavate tulemuste põhisele rahastamismudelile. Riigikontrolli sõnul pole Riigikogul enam kui poolte vastu võetud seaduste puhul otsustamiseks vajalikku infot, milline on nende mõju riigieelarvele ning kuidas tehtud otsused mõjutavad riigi finantsseisundit pikemas perspektiivis.

Ka pole Riigikogu informeeritud otsustest, millele tuginedes valitsus aastaeelarve eelnõu koostab. Seadus ei näe riigikontrolli sõnul ette valitsuse kohustust Riigikoguga eelarve koostamisel konsulteerida. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=46662

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus