Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Riigikohus vajab vaidlustatud käibemaksuseaduse sätte põhiseaduspärasuse hindamiseks enam aega

Riigikohus vajab vaidlustatud käibemaksuseaduse sätte põhiseaduspärasuse hindamiseks enam aega

Rubriik: Äripäev

Äripäev vahendab Riigikohtu pressiteadet, milles informeeritakse avalikkust sellest, et Tallinna Halduskohus lahendas selle aasta 9. mail MTÜ Muusikateater vaidluse Maksu- ja Tolliametiga, tunnistades põhiseaduse vastaseks käibemaksuseaduse § 15 lõige 2 punkti 6 tingimuse. Selle kohaselt peavad riigi-, valla- või linnaeelarvest või Kultuurkapitalilt saadavad vahendid moodustama etenduse või kontserdi korraldaja kalendriaasta eelarve tulust vähemalt 10 protsenti, et etendusasutus saaks kohaldada 5 protsendilist käibemaksumäära.

Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegium ei jõudnud pärast neljakuist põhjalikku arutamist kokkuleppele, kuidas lahendada vaidlusaluse käibemaksuseaduse sätte põhiseaduspärasuse küsimus. Tegemist on keerulise probleemistikuga, mis hõlmab Euroopa Liidu õiguse, põhiseaduse ja maksuõiguse omavahelise vahekorra küsimusi.

Põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegium jätkab selle asja menetlemist. Loe siit: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=f0ad2e52-07ed-483e-88eb-37ff4ab68288Vaata uudist Riigikohtu kodulehel: http://www.nc.ee/?id=820