iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riigikohus säästis Alutaguse malevale ligi miljon krooni

Riigikohus säästis Alutaguse malevale ligi miljon krooni

Rubriik: Äripäev

Äripäevas kirjutab Harry Tuul, et Kaitseliidu Alutaguse malev sai riigikohtus võidu Maksu- ja Tolliameti Ida maksukeskuse üle, kes nõudis neilt 886000 krooni intressivõlga.

Vaidlus tekkis küsimuses, kas võlanõude puhul rakendatakse vana või uut maksuseadust. Kui vana seadusega aegusid intressivõlad pärast seitsme aasta möödumist ning selle järgi võib malevalt raha sisse kasseerida, siis uue, 2002. aastal kehtima hakanud seaduse kohaselt aeguvad intressivõlad aastaga. Kuna osaliselt on intressivõlg kogunenud uue seaduse ajal, siis on see praeguseks aegunud ning seetõttu ei saa rakendada ka sundtäitmist, leidis riigikohus.

Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/mod/emb/online.html?disp=2&uud_id=816220Nimetatud kohtulahendi leiab aadressilt: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-7-06

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus