Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023 koolituse salvestus Telli koolitus

Riigikohus: prokuratuur peab ajakirjanikele trahvi taotlemist usutavalt põhjendama

Riigikohus: prokuratuur peab ajakirjanikele trahvi taotlemist usutavalt põhjendama

Rubriik: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Riigikohus nõustus ringkonnakohtuga, et ehkki ajakirjanikud Sulev Vedler ja Tarmo Vahter ning Delfi Meedia AS avaldasid kriminaalasja kohtueelse uurimise andmeid ilma seaduses nõutava prokuratuuri loata, ei olnud neile selle eest trahvi määramine praegusel juhul põhjendatud.

Riigiprokuratuur palus Harju Maakohtul trahvida Sulev Vedlerit, Tarmo Vahterit ja nende tööandjat Delfi Meedia AS-i selle eest, et nad avaldasid mullu 25. märtsil Eesti Ekspressis artikli, kus kajastati prokuratuuri loata väidetava rahapesu uurimist Swedbankis. Muu hulgas avalikustati artiklis kahtlustatavate nimed. 

Maakohus trahvis ajakirjanikke ja väljaande omanikku igaüht 1000 euroga, kuid Tallinna Ringkonnakohus tühistas maakohtu määruse. Teise astme kohus leidis, et ehkki seadus nõuab kohtueelse menetluse andmete avaldamiseks prokuratuuri luba, ei olnud trahvi määramine põhjendatud, kuna artikli avaldamine kriminaalasja uurimist ei kahjustanud.

Loe lähemalt:
https://www.riigikohus.ee/et/uudiste-arhiiv/riigikohus-prokuratuur-peab-ajakirjanikele-trahvi-taotlemist-usutavalt-pohjendama