iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikohus jättis jõusse 12,4 miljoni kroonise maksunõude

Riigikohus jättis jõusse 12,4 miljoni kroonise maksunõude

Rubriik: MTA

Riigikohus tunnistas õiguspäraseks Maksu- ja Tolliameti ligi 12,4 miljoni kroonise maksunõude AS Elrain vastu, kui ei võtnud 19. septembri määrusega ettevõtte kassatsioonikaebust menetlusse.

Bulgaariast Eestisse brändit ja marjaveini importinud AS Elrain ei täitnud korrektselt maksukohustusi 2001-2002 imporditud alkohoolsetelt jookidelt. Eestis deklareerimata brändilt jäeti tasumata 10 044 672 krooni ning marjaveinilt 9 937 krooni alkoholiaktsiisi. Kauba tegelikust väiksema deklareeritud hinna ja tasumata alkoholiaktsiisi arvelt jäeti maksmata 2 373 901 krooni käibemaksu.

“Meile on oluline hoida ära ebaausat konkurentsi, kuna selliste juhtumite puhul kannatavad ausad ettevõtjad ja ärikliima üldiselt,” toonitas Maksu- ja Tolliameti juriidilise osakonna juhataja Riho Roopõld. Roopõld sõnas, et maksuvaidluse positiivne resultaat on tõestuseks eri riikide ametivõimude efektiivsest koostööst. “Ühiselt tegutsemine võimaldab edukalt võidelda ulatuslike maksukohustusest eemalehoidmise juhtumitega ning aitab seeläbi kaasa seaduskuulekuse kasvule,” selgitas Roopõld. Maksuhaldur kontrollis AS Elrain poolt aastatel 2001-2002 Bulgaariast imporditud alkohoolsetelt jookidelt tasutud maksusummade tasumise õigsust.

Kontrolli tulemusena tuvastati, et 26 kaubasaadetise osas esinesid erisused vastavalt Eesti ja Bulgaaria tollile esitatud kaubadeklaratsioonide andmetes. Bulgaaria tollivõimudelt saadud andmete võrdlemisel Eesti tollile esitatutega tuvastati, et 2001. aasta augustist kuni 2002. aasta märtsini jättis AS Elrain deklareerimata 173 184 liitrit brändit väärtusega 3 115 220 krooni ja 1529 liitrit marjaveini väärtusega 17 071 krooni.

Tasumata jäetud maksusummade määramiseks tegi maksuhaldur maksukohustuslasele maksuotsuse, mille viimane kohtus vaidlustas. Nii Tallinna Halduskohus kui Tallinna Ringkonnakohus nõustusid maksuhalduri seisukohaga, et Bulgaaria tollilt saadud andmed eksporditud kaubakoguste ja müügiarvete kohta on usaldusväärsemad ettevõtte poolt esitatuist. Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=22179&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus