iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikohtu maksualased lahendid juunis

Riigikohtu maksualased lahendid juunis

Rubriik: EML

Enne istungitevaba perioodi algust tegi Riigikohus mitu maksualast lahendit, millest anname siinkohal ülevaate.

6. juuni otsus kohtuasjas nr 3-3-1-25-07 Vaidlus puudutab maksuõiguse ja pärimisõiguse seoseid. Maksumaksja suri enne maksuotsuse tegemist. Riigikohus selgitab, kuidas maksuhaldur peab taolises olukorras käituma – kellele tuleb maksuotsus kätte toimetada ning keda menetlusse kaasata.

Otsuse teksti vt siit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-25-07 13. juuni otsus kohtuasjas nr 3-3-1-30-07 Vaidlus puudutab maksuintresside aegumist ning aegunud intresside tagastamist. Otsuse teksti vt siit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-30-07 19. juuni otsus kohtuasjas nr 3-3-1-24-07 Vaidlus puudutab parkimistasu ja viivistasu.

Riigikohus selgitab, et “parkimistrahvi” nime all tuntav viivistasu ei ole oma olemuselt karistus. Kuigi liiklusseaduses puudub sõnaselge viide, on Riigikohtu arvates viivistasu määramine õige ka siis, kui parkimistasu on makstud vales määras. Otsuse teksti vt siit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-24-07 20. juuni otsus kohtuasjas nr 3-3-1-34-07 Vaidlus puudutab tulumaksu määramist ettevõtlusega mitteseotud kulult.

Riigikohus selgitab, et kui on kahtlus selles, et konsultatsiooniteenust pole tegelikult osutatud, siis ei ole oluline, et leping ja arve on nõuetekohaselt vormistatud ning müüja kinnitab tehingu toimumist. Kui maksuhaldur on maksuotsuses põhjendanud oma kahtlusi, siis läheb tõendamiskoormus üle maksumaksjale – ta peab tõendama teenuse saamist ja ettevõtluses kasutamist. Otsuse teksti vt siit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-34-07

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus