iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikogus oli arutusel Eesti ettevõtluskeskkonna areng

Riigikogus oli arutusel Eesti ettevõtluskeskkonna areng

Rubriik: EML

Majanduskomisjoni initsiatiivil oli Riigikogus eile olulise tähtsusega riikliku küsimusena arutelu Eesti ettevõtluskeskkonna arengust. Ettekandega esinesid Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman ning Tartu Ülikooli majandusprofessor Urmas Varblane.

Toomas Luman märkis oma ettekandes, et väike- ja keskmiste ettevõtete uuringu kohaselt leidis 46 % ettevõtjatest, et ettevõtluse arengut takistab enim kõrge maksukoormus ning 44 % vastas, et koormav seadusandlus ja liigne bürokraatia. Luman lisas, et tööjõu maksustamine, eriti selles osas, kui palju maksavad tööandjad, on Eestis Euroopa üks kõrgemaid. „Seetõttu peab maksusüsteem olema lihtne nii maksumaksjale kui -kogujale.

Administreerimiskulu ei tohi ületada laekumist, mis mõnegi maksuliigi puhul täna nii võib olla, maksusüsteem peab olema läbipaistev, motiveeriv ning kohtlema kõiki võrdselt,“ ütles Luman. Luman väitis, et suur hulk väikeettevõtjaid ei tule isegi parima tahtmise juures toime pidevalt muutuva seadusandluse jälgimise ja täitmisega.Loe Riigikogu pressiteadet: http://www.riigikogu.ee/index.php?id=51686Loe istungipäeva stenogrammi siit.Loe samal teemal uudist ka tänasest Postimehest: Luman kutsus muutma haridussüsteemi.Vaata Lumani kõne täisteksti siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus