iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikogus lõppes tulumaksueelnõude esimene lugemine

Riigikogus lõppes tulumaksueelnõude esimene lugemine

Rubriik: EML

Riigikogus toimus eile tulumaksueelnõude 181 SE ja 180 SE esimene lugemine. Tegemist on eelnõuga, millega muudetakse Eestis äriühingute maksustamist, jäädes truuks meie tulumaksusüsteemi põhilisele iseloomujoonele - mitte maksustada jaotamata kasumit (eelnõu 181) ning eraisikust investorite väärtpaberitulu vabastatakse tulumaksust (eelnõu 180). Pärast pisiviperusi (rahandusminister ajas eelnõud sassi) jõuti mõlema eelnõu esimese lugemisega lõpuni. Eelnõu nr 181 kohta saab muudatusettepanekuid esitada 6.

veebruarini, eelnõu nr 180 kohta 13. veebruarini. Riigikogu istungipäeva stenogrammi saab lugeda siit. Reformierakonna fraktsioon pidas samal päeval vajalikuks üllitada teema kohta omapoolse pressiteate, milles avaldas arvamust, et eelnõu nr 180, mis puudutab eraisikute väärtpaberiinvesteeringute maksuvabastuse, vajab täiendamist.

Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus nimelt ütles Riigikogus eelnõu arutelul, et praegune eelnõu vajab enne vastuvõtmist ilmselt veel lihvimist. „Eesmärk on ju selge – anda võimalikult paljudele palgasaajatele võimalus oma teenitud raha tarbimise asemel investeerida, säästa. See tähendab muuhulgas ka seda, et kehtiv süsteem peab olema võimalikult investeerijasõbralik,” ütles Keit Pentus. „Praegune eelnõu on üldiselt hea, aga selles leidub ka detaile, mille üle tuleks veel järgi mõelda ja kaaluda, kas kirja on ikka saanud parim võimalik variant.” Reformierakonna pressiteadet saab lugeda siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus