iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riigikogulasi ootab võimas palgatõus

Riigikogulasi ootab võimas palgatõus

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et järgmisel nädalal hakkab Riigikogu arutama Riigikogu liikme staatuse seaduse eelnõu, mis jõustumisel teeb Riigikogu liikmetest kiireima sissetuleku kasvuga inimesed Eestis.

Uue eelnõu järgi pole Riigikogu liikmetel vaja enam tülikate tšekkide kogumise ja põhjendamisega vaeva näha ning sellele aega kulutada, kuna edaspidi hakatakse neile tööga seotud kulutuste eest hüvitist maksma otse pangakontole. Hüvitise suurus ei sõltu siis enam tõendatud kulutustest, vaid kõik saavad kätte võrdse summa - 30 protsenti ametipalgast. Maksuvabalt. Kehtiva seaduse kohaselt on Riigikogu tavaliikme palk neli Eesti keskmist palka, mis praegu teeb summaks 40 848 krooni kuus.

Uus seadus toob sellele automaatselt lisaks 12 254 krooni. Nii hakkab koos Eesti keskmise palga tõusuga kumulatiivselt suurenema ka makstava hüvitise summa. Eelnõu koostamist juhtis Riigikogu suurim fraktsioon Reformierakond eesotsas Kristiina Ojulandiga. Reformierakonna juhatuse liikmed jäid eile teemat kommenteerides kidakeelseks.

Äripäeva küsimustele andis lõpuks e-kirja teel telegrammi stiilis vastuseid Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Peep Lillemägi, kelle sõnul on esitatud eelnõu seda välja töötanud rühmatöö tulemus ning tulemus pole paha. "Erinevaid arvamusi oli mitmeid. Esitatud eelnõu väljendab töörühmas saavutatud kompromissi," kirjutas Lillemägi. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3601/uud_uudidx_360107.html Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Riigikogu mõnitab maksumaksjat“: http://www.aripaev.ee/3601/arv_juhtkiri.html Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjateleTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus